Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

SUOMIJOS AMBASADA LIETUVOJE MINI SUOMIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS 100-SIAS METINES Kaune - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos : Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2017.09.20

SUOMIJOS AMBASADA LIETUVOJE MINI SUOMIJOS NEPRIKLAUSOMYBĖS 100-SIAS METINES Kaune

Nuotrauka: Juha Suonpää
IBIDEM
IBIDEM

Suomijos ambasada Lietuvoje mini Suomijos nepriklausomybės 100-sias metines ir ta proga organizuojame penkių suomių fotomenininkų darbų parodą Kaune, kuri vyks nuo 2017 m. rugsėjo 22 iki spalio 29 d.

Kultūrinės tradicijos, atpasakota ir nutylėta istorija, papasakotos istorijos formuoja mūsų patirtį – kaip individo ir kaip tautos. Jie taip pat daro poveikį mūsų individuliai ir tautinei savivokai. Tautinis identitetas ir su juo susiję stereotipai gali suniveliuoti, tačiau kita vertus gali suteikti ir išskirtinumo. Parodos „Independence Trough the Lenses” suomiškumas yra kasdieniškas: tai didvyriškas sugebėjimas išgyventi, ištverti ir paleisti, tai atsiminimų ir praeities nešimas kaip dalelės savasties. 

Parodą „Independence Trough the Lenses”  parengė Tamperės fotocentras Nykyaika/Backling Photo Festival 2017 kartu su Kauno M.K.Čiurlionio muziejumi. Kaune savo darbus eksponuos Sara Hornig, Riitta Päiväläinen, Harri  Pälviranta, Juha Suonpää ir Juuso Westerlund. 

Harri Pälvirantos 2017 metais parengta paroda „Ginkluotosios pajėgos informuoja” ir Juhos Suonpää „IBIDEM” nagrinėja Suomijos karų santykį su dabartimi. Tų pačių žuvusiųjų pečius gaubia ir didvyrių, ir aukų skraistė, tautos garbė ir artimųjų liūdesys.

Sara Hornig „Pusė iš mūsų” nuotraukų ciklas pasakoja apie gyvenimą su depresija ir šalia jos. Kas penktas suomis kartą per gyvenimą suserga depresija.

Riitta Päiväläinen „Imaginary meetings” kuria vaizdinius, kurie patenka tarp atminties ir užmaršties. Beišnykstantys pėdsakai ir be dėvėtojo likę rūbai kuria nuojautą kažko, kas galbūt egzistavo arba kaip tik dabar užgimsta mūsų sąmonėje.

Juuso Westerlund savo nuotraukų ciklu „Looking for Heroes” ieško didvyrių ir grįžta į 1800-siais parašyto suomių epo „Kalevalos” nuotykių vietas: į Kainuu. Kokie Kalevalos giesmių mistiniai herojai būtų šiandien? Šaknys ir kilmė suteikia paguodos ir saugumo, kuria emocinius ryšius ir vaizduotės reginius, į kuriuos galima sugrįžti. 

Daugiau informacijos:

www.ciurlionis.lt 

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2017.10.04


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys