Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Jungtinė Šiaurės ir Baltijos šalių vidurvasario šventė Vilniuje - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos : Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.06.29

Jungtinė Šiaurės ir Baltijos šalių vidurvasario šventė Vilniuje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau ketvirtą kartą iš eilės dalyvavo Vilniaus universiteto botanikos sode surengtoje Šiaurės ir Baltijos šalių vidurvasario šventėje. Birželio 16 dieną įvykusios šventės dalyvius džiugino ir choras iš Suomijos „Tuulivoima”.

Vilniuje veikiančios Šiaurės ir Baltijos šalių ambasados surengė bendrą vidurvasario šventę Kairėnų botanikos sode. Juhannus - Suomijoje, Sankt-Hans - Danijoje, Jonsokin - Norvegijoje, Midsommar – Švedijoje, o lietuviškai tiesiog Joninės yra viena iš didžiausių vasaros švenčių, kurią trumpiausią vasaros naktį švenčia Šiaurės ir Baltijos šalys.

Šventės Vilniuje metu buvo pristatyti Joninių papročiai ir tradiciniai valgiai. Visa grupė Šiaurės šalių įmonių mielai parėmė šventę. Vienas iš rėmėjų – suomių įmonė „Fortum”. Šventėje dalyvavo diplomatai, politikai, valstybės tarnautojai, verslo ir kultūros atstovai bei šalių-organizatorių bendruomenių nariai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino šventės dalyvius ir pabrėžė bendradarbiavimo tarp Šiaurės ir Baltijos šalių svarbą. Tą patį akcentavo ir šventėje pirmą kartą dalyvavęs Šiaurės ministrų tarybos generalinis sekretorius Dagfinn Höybråten.

Joninių vainikai, laužas, žolynais apipinti vartai, liaudies šokiai ir dainos visiems taip pakėlė ūpą, kad šventė baigėsi linksmais svečių šokiais pagal Šiaurės ir Baltijos šalių dainų Eurovizijoje nugalėtojų muziką.

Vidurvasario šventėje
Lietuvos Respublikos Prezidentė D.Grybauskaitė ir Suomijos Respublikos ambasadorius Harri Mäki-Reinikka
Choras "Tuulivoima"
Lietuvos Respublikos Prezidentė D.Grybauskaitė ir Šiaurės šalių ambasadoriai

https://www.lrp.lt/en/press-centre/press-releases/midsummer-celebrations-bring-baltic-and-nordic-countries-together/25437

http://m.klaipeda.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/vidurvasario-svente-sujunge-baltijos-ir-siaures-salis-755810

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.06.29


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys