Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Profesorius Vygandas Čaplikas pagerbtas apdovanojimu - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.06.22

Profesorius Vygandas Čaplikas pagerbtas apdovanojimu

Amb. Harri Mäki-Reinikka ir prof.Vygandas Čaplikas
Amb. Harri Mäki-Reinikka ir prof.Vygandas Čaplikas

Suomijoje iš privačių lėšų veikiantis Suomijos-Lietuvos kultūros fondas jau ne vienerius metus apdovanoja Lietuvoje besidarbuojančius ir Suomijai nusipelniusius iškilius asmenis. Šiemet fondo apdovanojimu buvo pagerbtas klubo „Karelija” pirmininkas, Vilniaus universiteto profesorius emeritas Vygandas Čaplikas.

Apdovanojimą birželio 15 dieną Suomijos ambasadoriaus Lietuvoje Harri Mäki-Reinikk'os rezidencijoje įteikė kultūros fondo pirmininkas, profesorius Hannu Niemi. Savo sveikinimo kalboje profesorius Niemi akcentavo prof.V.Čapliko svarų indėlį  plėtojant draugiškus santykius tarp Suomijos ir Lietuvos. Prof.V.Čaplikas savo veiklą pradėjo dar 1990 metais.  Tuo metu jis buvo Lietuvos-Suomijos draugijos pirmininko pavaduotoju ir laikraščio „Suomija” redaktoriumi.  

Savo ruožtu, prof.V.Čapliko iniciatyva  įsteigtas klubas „Karelija” ne kartą savo nariams organizavo išvykas į Suomiją bei įvairius kultūrinius renginius – Suomijos nepriklausomybės dienos šventė yra vienas iš jų. Ypatingai artimus ryšius klubas Karelija palaiko su Joensuu krašto Lietuvos draugija. Dar 2005 metais Joensuu miestas Vilniui padovanojo skulptūrą „Karelijos gegutė”. Neatsitiktinai ši skulptūra stovi Karoliniškių mikrorajone.

Lietuva taip pat yra palikusi pėdsaką Joensuu mieste.  Miestą puošia žinomo lietuvių skulptoriaus Ipolito Užkurnio iš raudonosios pušies išskobta skulptūra Väinämöinen'as.

Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje vykusioje ceremonijoje be ambasados kolektyvo ir paties profesoriaus Čapliko dar dalyvavo jo artimieji ir bendražygiai iš klubo „Karelija”.

Apdovanojamas prof. V.Čaplikas
Apdovanojamas prof. V.Čaplikas

SA Vilniuje

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.06.22


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys