Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Team Finland pristatė Lietuvai tinkančius vandenvalos sprendimus - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos : Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.03.17

Team Finland pristatė Lietuvai tinkančius vandenvalos sprendimus

Lietuvoje veikiantis Team Finland partnerių tinklas kartu su John'o Nurminen'o fondu š.m. kovo 3 d. organizavo seminarą vandens tiekimo ir vandenvalos tema, kuris daugeliu atžvilgių buvo įvertintas kaip  labai sėkmingas. Renginyje dalyvavo gausus būrys vandens technologijų žinovų iš Suomijos vandenvalos įmonių, įvairių Lietuvos savivaldybių ir už nutekamųjų vandenų valymą atsakingų organizacijų. Renginyje taip pat dalyvavo atstovai iš Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos ir Lietuvos aplinkos apsaugos ministerijos.

Vandenvalos seminaras

Pirmoje seminaro dalyje, už kurios turinį buvo atsakingas John Nurminen'o fondas, šešios Lietuvos vandens tiekimo ir valymo įmonės pristatė savo poreikius ir supažindino su iššūkiais, kylančiais valant pramonines nuotekas. Vėliau jie išgirdo, kaip John Nurminen'o fondo ekspertai vertina jų pasirinktus  sprendimus.

Antrojoje seminaro dalyje, kurią koordinavo Finpro, Lietuvos aplinkos apsaugos ministerijos atstovas pristatė Lietuvos vyriausybės prioritetus vykdant vandevalą, ypač atsižvelgus į tai, kad ES yra numačiusi 2016-2018 metais skirti Lietuvai 139 milijonus eurų papildomo finansavimo. Po to suomių įmonių atstovai supažindimo su Suomijoje taikomais vandenvalos sprendimais. Renginio pabaigoje dalyviai turėjo galimybę artimiau susipažinti ir užmegzti kontaktus tarp suomių įmonių ir galimų partnerių Lietuvoje.

John Nurminen fondo tikslas yra inicijuoti keletą vandenvalos projektų. Fondas galėtų finansuoti projekto įgyvendinimo tikimybių studijas arba pilotinį pramoninių nuotekų valymo projektą. Savo ruožtu Team Finland partnerių tinklo siekis yra konkrečiai gerinti suomių vandevalos technologijų ir su jomis susijusių paslaugų žinomumą Lietuvoje. Naujos renginio koncepcijos dėka šie skirtingi dalyvių tikslai darniai susiliejo į vieną visumą. Buvo užmegzti nauji potencialaus verslo ryšiai, o Suomija prisistatė kaip šalis, kuriai rūpi švari Baltijos jūra ir kuri turi pažengusias vandevalos technologijas. Jei užsimezgę kontaktai nenutrūks, Suomijos vandenvalos technologijoms atsivers dėmesio vertos galimybės Lietuvos rinkoje. Team Finland partnerių tinklas ir toliau aktyviai darbuosis, kad milijoninės vertės sandoriai galėtų būti įgyvendinti.

Maria Ågren

Suomijos ambasada

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.03.17


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys