Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Jubiliejiniais 150-siais Sibelijaus gimimo metais jo kūrinius išgirdo tūkstančiai klausytojų - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos : Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.01.07

Jubiliejiniais 150-siais Sibelijaus gimimo metais jo kūrinius išgirdo tūkstančiai klausytojų

Suomijos Sibelijaus draugijos pirmininkas Lauri Tarasti ir ambasadorius Harri Mäki-Reinikka taria sveikinimo žodį
Suomijos Sibelijaus draugijos pirmininkas Lauri Tarasti ir ambasadorius Harri Mäki-Reinikka Filharmonijos salėje taria sveikinimo žodį 800 klausytojų

Suomijos ambasados Vilniuje iniciatyva Sibelijaus jubiliejiniai metai Lietuvoje ir Baltarusijoje iš viso buvo minėti net 15 kartų. Renginiai vyko dešimtyje skirtingų vietovių.  Be šių renginių Sibelijaus muzika ne kartą skambėjo ir kitų renginių organizatorių dėka. Lietuviai ir baltarusiai turėjo progą dar geriau pažinti Sibelijaus muziką ir su Suomiją. Šiais jubiliejiniais metais Sibelijaus muziką išgirdo tūkstančiai klausytojų. Vietinė žiniasklaida taip pat neliko abejinga ir plačiai nušvietė renginius.  

Jubiliejinių 150-ųjų Sibelijaus gimimo metinių minėjimas Lietuvoje prasidėjo  vasario 27 dieną Suomijos ambasadoriaus Harri Mäki-Reinikos rezidencijoje surengtu koncertu, kuriame dainavo operos solistė, meco-sopranas Judita Leitaitė. Jubiliejinių metų baigiamieji koncertai įvyko gruodžio 19 dieną Vilniuje ir gruodžio 21 dieną Klaipėdoje. Koncertų metu grojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos orkestras. Jam dirigavo jaunasis talentas Martynas Stakionis. Tarp kitų kūrinių skambėjo ir Sibelijaus „Leminkeinenas”.  

Vilniuje gruodžio 19-ąją smuiko koncerto solo griežė jauna smuikininkė Justina Auškelytė. Po koncerto Stakionis ir Auškelytė sulaukė garsių aplodismentų bei pagyrimų žiniasklaidoje.  Muzikos autoritetai vieningai pripažino, kad abu jaunieji menininkai, be jokios abejonės, yra talentai.  

Akivaizdu, kad Lietuvoje auga nauja muzikos talentų karta.  Čia derėtų paminėti ir dirigentę Mirgą Gražinytę-Tylą, dėl kurios ligos Sibelijaus koncerto dirigento batuta atiteko jos jaunąjam kolegai Martynui Stakioniui. 

Jubiliejinių Sibelijaus metų kovo 23-ąją dieną muzikos gerbėjai galėjo išgirsti atlikėjos iš Suomijos Lauros Mikkol'os atliekamų kūrinių. Vilniaus senamiestyje esančioje Šv.Kotrynos bažnyčioje koncertavusi Laura Mikkola  be Sibelijaus dar atliko Listo ir Ravelio kūrinių.

Padedant Suomijos garbės konsului Kristeriui Castrenui gegužės 8 dieną įvyko koncertas Klaipėdoje. Jo  metu skambėjo muzikos profesoriaus Eriko T.Tawastsjerno atliekami Sibelijaus kūriniai. Koncerte dalyvo ir Klaipėdos kamerinis orkestras.

Kaune, mieste kur darbuojasi Suomijos garbės konsulas prof. Leonidas Donskis, gegužės 27 dieną vykusios semiotikos konferencijos metu taip pat skambėjo Sibelijaus muzika. Ją atliko prof. Eero Tarasti kartu su muzikantų kvartetu ir sopranu Laura Pyrö.

Birželio 16-ąją Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertavo berniukų choras iš Suomijos „Cantores Minores”. Savo pasirodymą jie užbaigė puikiu Sibelijaus kūriniu Finlandia-himnu.

Skapiškio savivaldybėje Suomijos ambasados, Kupiškio savivaldybės, Gvardiečių gildijos ir Suomijos-Lietuvos kultūros fondo dėka, įvyko renginys, skirtas paminėti įvykiams, kai prieš 160 metų tuose kraštuose nuo šiltinės krito Suomijos gvardijos kariai.  Renginio metu šventinę nuotaiką kūrė ansamblis iš Suomijos „Trio Voce” (Elina Eirola/smuikas, Timo Törmä/violančelė ir Risto Kyrö (fortepijonas). Koncertas vyko Kupiškio kultūros rūmuose. Koncerto metu skambėjo Sergejaus Rachmaninovo ir Jeano Sibelijaus kūriniai, tarp jų ir „Valse triste”. Koncertas buvo Sibelijaus jubiliejinams metams skirtų renginių ciklo dalis.

Gruodžio 5-ąją dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje koncertavo iš Joensuu atvykęs choras „Canzonetta”. Vilnius ir Joensuu yra miestai partneriai.  Choro vadovas Janne Piipponen.  Tarp atliktų kūrinių skambėjo ir Jeano Sibeliaus kalėdinės dainos.

Baltarusijoje įspūdingiausią Sibelijaus koncertų turą  surengė Julia Tamminen, kuri vargonavo Vitebske, Polocke, Gardine ir Minske. Spalio 3 dieną ansamblis „Trio Voce” koncertavo Gardino liuteronų bažnyčioje.

Du kartus Baltarusijoje koncertavo ansamblis iš Suomijos „Bon Voyage”.  Vienas iš koncertų įvyko Minske minint Kalevalos 180-sias metines, o kitas – rugsėjo 24 dieną Gomelyje.

Iš Lietuvos dienraščių Sibelijaus metus įdėmiau stebėjo „Lietuvos ryto” žurnalistė Asta Andrikonytė. Dienraštyje buvo pristatyti įvairūs Sibelijaus gyvenimo etapai.  Andrikonytė dalyvavo ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos finansuotoje programoje žurnalistams. Žurnalistai turėjo galimybę stebėti Sibelijaus vardo muzikantų konkursą bei dalyvauti Helsinkyje vykusiuose renginiuose.

Nepriklausomybę beveik pries 26 metus atgavusios Lietuvos valstybės vadovas prof.Vytautas Landsbergis pagerbė koncertą savo dalyvavimu
Nepriklausomybę beveik pries 26 metus atgavusios Lietuvos valstybės vadovas prof.Vytautas Landsbergis pagerbė koncertą savo dalyvavimu

Jaunieji dirigentas ir smuikininkė žavėjo profesorių
Jaunieji dirigentas ir smuikininkė žavėjo profesorių

 www.finland.lt  sivuilta on löydettävissä seuraavat jutut kohdassa ajankohtaista:

Kalevalan juhlavuosi ansaitsemaansa päätökseen Minskissä 17.12.2015

The Canzonetta Choir and the String Ensemble in Vilna 24.11.2015

MUISTOJUHLA SUOMALAISSOTILAIDEN JOUKKOHAUDALLA LIETTUAN SKAPISKIS’SA 7.10.2015

Cantores Minores ihastutti Vilnassa 18.6.2015

Pianovirtuoosi Laura Mikkola ihastutti Vilnassa 24.3.2015

Judita Leitaite käynnisti Sibelius-vuoden Liettuassa 9.3.2015

    http://kultura.lrytas.lt/scena/19-mecio-debiutas-su-lnso-jeano-sibeliaus-met

    https://www.facebook.com/events/351717298368105/permalink/351717301701438/?ref=1

https://www.facebook.com/events/800551863407858

https://www.facebook.com/events/1113352425518052015

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.02.17


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys