Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai susitiko Vilniuje ir aptarė aktualius tarptautinius klausimus - Suomijos ambasada, Vilnius : Aktualijos

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2015.09.28

Suomijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai susitiko Vilniuje ir aptarė aktualius tarptautinius klausimus

Rugsėjo 24 dieną Suomijos užsienio reikalų ministras Timo Soini lankėsi Vilniuje ir susitiko su savo kolega Linu Linkevičiumi, gynybos ministru Juozu Oleku ir Lietuvos parlamento pirmininke Loreta Graužiniene. Visų susitikimų metu buvo akcentuojami sklandūs ir vis glaudesni Suomijos ir Lietuvos tarpusavio santykiai.  Savo ruožtu, didžiulį susirūpinimą kaip Suomijoje, taip ir Lietuvoje, kelia vis labiau didėjanti įtampa kaimyniniuose regionuose ir Artimuosiuose Rytuose, iš kur vis stiprėja pabėgėlių į Europą banga.

Dvišalių susitikimų metu užsienio reikalų ministras Timo Soini ir jo kolega Linas Linkevičius džiaugėsi gerais šalių tarpusavio santykiais. Ministrai neretai susitinka formaliuose ir neformaliuose  ES ir JT renginiuose bei bendruose Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimuose. Nepaisant to, dvišalių susitikimų pastaruoju metu nebuvo daug. Paskutinį kartą dvišaliame užsienio reikalų ministrų susitikime 2009-ųjų kovo 30 dieną bendravo Aleksandras Stubas ir Vygaudas Ušackas. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministas Audronius Ažubalis 2010-ųjų balandžio 29 dieną viešėjo Suomijoje.

Užsienio reikalų ministrai diskutavo Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Baltijos jūros regiono saugumo, informacinio karo bei strateginio informavimo klausimais. Situacija Artimuosiuose Rytuose ir į Europą plūstančių pabėgėlių srautai buvo viena iš svarbiausių diskusijų temų. Suomija, kaip ir Lietuva, ruošiasi  vykdyti įsipareigojimus. Kita vertus abi šalys pabrėžia: laikytis  Europos Sąjungos sutarčių yra labai svarbu, bet sudėtingos situacijos nulemtų priemonių  įgyvendinimas turi vykti subalansuotai ir teisingai.

Užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė energetinio bendradarbiavimo regione ir visoje Europos Sąjungoje iššūkius. Šia tema buvo kalbėta ir su Lietuvos parlamento pirmininke Loreta Graužiniene. Susitikimo su Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku metu daugiausia buvo nagrinėtos dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje galimybės.  

Užsienio reikalų ministras Timo Soini  susitiko ir su Suomijos ambasados Vilniuje darbuotojais, kuriems nuoširdžiai padėkojo už puikų darbą, nepaisant nuolatos augančių iššūkių ir ribotų resursų.  

Su Suomijos užsienio reikalų ministru

Daugiau informacijos:

http://tv.lrytas.lt/?id=14431616791442928578

http://sc.bns.lt/view/item.php?id=190292

http://1psl.lt/lietuva/2015/09/l-linkevicius-turime-stiprinti-bendradarbiavima-su-suomija-bendru-gresmiu-akivaizdoje

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2015.09.28


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys