Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos: Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2017.11.29

Labdaringa ir/ar socialiai atsakinga veikla lėmė padidėjusį viešumą Nepriklausomybės jubiliejiniais metais

Vilniaus tarptautinė moterų asociacija IWAV kitą šeštadienį (gruodžio 2 dieną) jau penkioliktą kartą rengs Kalėdinę labdaros mugę miesto Rotušėje. Suomijos ambasada kartu su suomių įmonėmis dalyvauja renkant lėšas Lietuvos stokojantiesiems. Asociacija jau iš anksto išsikelia tikslus ir išrenka fundacijų gavėjus (pvz. organizacijas, kurios Lietuvos miestuose ir kaimuose rūpinasi socialiai pažeidžiamais senoliais, vaikais ar neįgaliaisiais. Mugės metu surinktos lėšos (pernai jų buvo 105 000 eurų) nesulaikant mokesčių bus išdalintos išrinktiems fundacijų gavėjams, o lėšų panaudojimas atidžiai stebimas. Visa veikla vyksta savanorystės pagrindais ir iš esmės trunka nuo rudens iki pat ankstyvo pavasario.

Suomijos nepriklausomybės 100-ųjų jubiliejaus proga Suomija ėmėsi didesnio nei įprasta vaidmens organizuojant mugę. Šiemet ji ne tik paruošė nacionalinį stendą, bet ir organizavo didelę dalį parengiamųjų darbų. Jau praėjusį pavasarį Suomijos ambasadoriaus sutuoktinė p. Ebba Michelsson buvo pakviesta būti organizacionio komiteto, kurį sudaro 16 žmonių, pirmininke. Mugės globėjomis šiemet tapo Lietuvos antrojo po Nepriklausomybės atgavimo prezidento sutuoktinė ponia Alma Adamkienė ir Lietuvos ministro pirmininko sutuoktinė ponia Silvija Skvernelė.

Įvairūs mugės parengiamieji darbai, viešųjų ryšių renginiai vyko ir Suomijos ambasados biuro patalpose, ir pačioje ambasadoriaus rezidencijoje. Suomių įmonės aukojo lėšas ir įvairius gaminius, o Vilniuje viešėję Aino Havukainen ir Sami Toivonen padovanojo labdarai du unikalius Tato ir Pato paveikslus.

Suomija dar iki paties renginio pritraukė nemažai žiniasklaidos dėmesio.

Visų pasirengimo darbų kulminacijos laukiama gruodžio 1-sios vakarą, kai Korvatunturyje gyvenantis suomių Kalėdų Senelis Joulupukis ambasadoriaus reprezentaciniu automobiliu atvyks įžiebti centrinės Vilniaus kalėdų eglutės.

https://en.delfi.lt/lithuania/freetime/international-christmas-charity-bazaar-offers-inspiring-gift-ideas.d?id=76487983

https://www.delfi.lt/projektai/archive/kaledu-labdaros-muge-skelbia-sventinio-sezono-pradzia.d?id=60126283

Meduoliniai namukai

Stendas
IWAV
Meduolinių namukų dirbtuvės

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2017.12.04


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys