Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos: Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2017.02.27

Tatas ir Patas lankėsi Vilniaus knygų mugėje

Suomių rašytojai vaikams Aino Havukainen ir Sami Toivonen vasario 25 d. viešėjo Vilniaus knygų mugėje. Čia vyko lietuvių kalba ką tik išleistos vienos iš daugelio judviejų knygelių apie Tatą ir Patą pristatymas.

Suomių vaikų literatūra yra vertinama pasaulyje ir dažnai verčiama į kitas pasaulio kalbas. Suomijoje vaikai yra skatinami skaityti ir prie to labai prisideda platus aukšto lygio valstybinių bibliotekų tinklas. Visgi kyla klausimas, kaip išlaikyti vaikų susidomėjimą knygomis, kai konkuruoti už vaikų dėmesį ir  laiką tenka su galybe kitų pramogų, pavyzdžiui kompiuteriniais žaidimais?

„Norėdama atsilaikyti prieš populiariosios kultūros įtaką, vaikų literatūra turi atitikti savo laikmetį. Rašytojas pats turi būti ryški asmenybė ir domėtis kuo gyvena vaikai”, – sakė iliustratorius Sami Toivonen.

Pavyzdžiui, knygų apie Tatą ir Patą veikėjams svarbiausia yra tyrinėti aplinką. „Tatas ir Patas yra ateiviai, kurie aiškinasi, kaip reikia elgtis visuomenėje. Pasitelkus tokį šmaikštų formatą, galima nagrinėti beveik bet kokį klausimą. Ir geriausia, žinoma yra tai, kad vaikai visuomet žino geriau už Tatą ir Patą, kaip kokioje situacijoje dera elgtis ”, – savo įžvalgomis dalinosi iliustratorius. „ Visgi mes nerašome knygų vien vaikams, jos yra visiems. Labai svarbu yra kartu su vaiku išgyventi skaitymo džiaugsmą. Tai yra su niekuo nepalyginamas jausmas, kai vaikai ir suaugę gali kartu tyrinėti ir juoktis iš paveikslėlių” sakė pokalbio pabaigoje knygelių autoriai.

Tato ir Pato autoriai knygų mugėje
Tato ir Pato įkvėpti vaikai piešė keistus aparatus

Nuotraukos: Tato ir Pato įkvėpti vaikai piešė keistus aparatus. Dirbtuvėlės įkvėpė minčių apie pasiruošimo pamokoms, trupinių šluostymo nuo lūpų, minčių įgyvendinimo ir kitų aparatų išradimą. 

Tatas ir Patas prie Gedimino kalno

Nuotrauka: Tatas ir Patas mielai išspręstų ir Gedimino kalno erozijos problemas. Iliustratoriaus Sami'o Toivonen'o piešinį ketinama parduoti tarptautinėje labdaros Kalėdų mugėje gruodžio mėnesį.

Nuo vasario 23 d. su Tato ir Pato pasauliu galima susipažinti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje eksponuojamoje parodėlėje. Šis renginys priklauso Suomijos nepriklausomybės 100-mečiui skirtų renginių ciklui.

Suomijos ambasada Vilniuje

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2017.04.12


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys