Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos: Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.11.22

Suomija dalinasi žiniomis apie sveikatos tausojimą darbo vietose

Nuotrauka: Unimedia
Konferencijos dalyviai
Konferencijos dalyviai

Suomijos ambasada Vilniuje kartu su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Lietuvos higienos institutu ir Lietuvos sveikatos ministerija 2016-11-17 organizavo konferenciją apie sveikatos tausojimą darbo vietose.

Įvairių tarptautinių pasitenkinimą darbe, piliečių gerovę, lygybę ir visuomenės tvarų vystymąsi vertinančių apklausų duomenimis Suomija ir kitos Šiaurės šalys  dažnai patenka tarp geriausių. Kalbant apie pasitenkinimo darbe skatinimą Suomija yra viena iš labiausiai pažengusių valstybių pasaulyje, todėl norėtų, kad ši praktika paplistų ir lietuviškose darbo vietose. Suomijos sveikatos institutas buvo pirmasis su kuriuo Lietuva prieš 23 metus pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Pasitenkinimui darbe skiriamas dėmesys didele dalimi priklauso nuo darbdavio požiūrio. Lietuvoje su didžiausiais iššūkiais susidariama dėl visuomenės amžėjimo lemiamų pokyčių darbo vietose poreikio, darbų saugos ir streso valdymo. Pasitenkinimą darbe lemia ir tokie veiksniai kaip deramas darbuotojų mokymas, gebėjimų pritaikymas, geras vadovavimas, sąlygos derinti profesinį ir asmeninį gyvenimą bei profesinių ligų prevencija ir  gydymas.

Apie 60 % Lietuvos įmonių darbo sąlygoms gerinti netaiko jokių priemonių. Lietuvos higienos institutas parengė instrukcijas darbdaviams, kurias ruošiant rėmėsi Suomijos sveikatos instituto rekomendacijomis.

Konferencijos pabaigoje buvo apdovanotos įmonės – konkurso „Sveikatą puoselėjanti įmonė – 2016“ nugalėtojos. Trims įmonėms, geriausiai atitikusioms konkurso kriterijus, buvo suteikta pagrindinė konkurso nominacija. Ja apdovanotos AQ Wiring Systems UAB, UAB "Sicor Biotech" ir PPMI GROUP.

Suomijos amb.

Nuotrauka: Unimedia
Konsulė, 2-oji sekretorė Leniitta Soini Billstam atsiima apdovanojimą
Konsulė, 2-oji sekretorė Leniitta Soini Billstam atsiima apdovanojimą
Nuotrauka: Unimedia
Suomijos amb. patarėja Maria Ågren
Suomijos amb. patarėja Maria Ågren

Daugiau informacijos:

http://www.hi.lt/lt/virsutinis-meniu/nuorodos/galerija/instituto-istorija-2.html

http://www.hi.lt/news/1132/998/2016-m-lapkricio-17-d-Vilniuje-Holiday-Inn-viesbutyje-vyko-konferencija-Tvaraus-profesinio-gyvenimo-skatinimas-sveikata-tausojanti-darbo-vieta-visoms-amziaus-grupems-ir-konkurso-Sveikata-puoselejanti-imone-2016-apdovanojimu-ceremonija.html

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.11.22


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys