Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos: Ambasada informuoja

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.10.28

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje padovanojo Vilniui suomišką vaikų žaidimo aikštelę

Vilniuje š.m. spalio 27 d. vartus pravėrė nauja žaidimų aikštelė.  S.Moniuškos skvere įrengtos aikštelės, kurią pagamino suomių įmonė „Lappset”,  atidaryme dalyvavo ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius bei Šiaurės ministrų tarybos Vilniaus biuro direktorius  Bo Harald Tillberg'as.

Suomiška vaikų žaidimo aikštelė

Šios karstyklės vaikams yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje dovana Lietuvai diplomatinių santykių atkūrimo 25-ųjų metinių proga. Šiais 2016-siais metais Suomija  pirmininkauja Šiaurės ministrų tarybai.

Suomija garsėja kaip šalis turinti vieną  iš geriausių švietimo sistemų. Suomijoje taip pat daug dėmesio yra skiriama moksliniams tyrinėjimams siekiant išsiaiškinti, kokia turėtų būti vaikų žaidimų aplinka, kad ji skatintų žingeidumą ir kūrybiškumą.  Lietuvoje taip pat kaip Suomijoje galimybė vaikams aktyviai bei saugiai leisti laiką lauke yra labai vertinama.

Įmonės „Lappset” tvirtos ir ekologiškos karstyklės yra suprojektuotos taip, kad ilgai laikytų ir būtų atsparios įvairiausių orų poveikiui ne trumpiau kaip 25-ius metus. Artimiausio vaikų darželio auklėtiniai jau išmėgino karstykles ir nedelsdami patvirtino, kad jos jiems tinka ir patinka. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir vaikų pamėgtas personažas Muminukas.

 Muminukas atidarymo ceremonijoje
Vilniaus m. meras R.Šimašius

Suomijoje valstybinės kalbos yra dvi: suomių ir švedų. Tekstą švedų kalba galite rasti čia: http://www.finland.lt/public/default.aspx?culture=sv-FI&contentlan=3

Suomijos ambasada

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.11.29


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys