Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.09.14

Plokščiuose puoselėjama Suomijos ir Lietuvos tautinį atgimimą jungianti istorija

2016-ųjų rugsėjo 9 dieną buvo pristatyta nauja prof.  Stasio Skrodenio knyga „Lakštingalų krašto šiluma. Suomių rašytoja Maila Talvio ir Lietuva”.

Vakarų Lietuvoje esanti Plokščių seniūnija puoselėja šiame krašte dažnai viešėjusio žymaus Lietuvos tautinio atgimimo veikėjo, rašytojo Vinco Kudirkos (1858 - 1899) ir suomių rašytojos Mailos Talvio (1871 – 1951) draugystės atminimą.  Rugsėjo 9 dieną Plokščių mokykloje-daugiafunkciniame centre buvo pristatyta  nauja Vilniaus edukologijos universiteto prof. Stasio Skrodenio knyga apie suomių rašytojos Mailos Talvio ryšius su Lietuva.

Nuo 1890-ųjų carinės Rusijos priespaudos laikotarpiu Maila Talvio ne kartą lankėse Plokščiuose ir bendravo su Vincu Kudirka ir kitais ten gyvenusiais tautinio atgimimo veikėjais.  Maila Talvio yra žinoma kaip viena iš pirmųjų kultūros veikėjų užsienietė, kuri 1917 gruodžio 6 dieną Suomijos parlamente sakytoje kalboje viešai skatino Lietuvos nepriklausomybę.

Plokščių gyventojams Mailos Talvio ir Vinco Kudirkos draugystė yra svarbi krašto istorijos dalis ir dingstis toliau puoselėti ryšius su Suomija.  Istorijos pažinimo svarbą savo kalboje akcentavo ir Suomijos ambasadoriaus pavaduotoja Maria Ågren. „Ankstesniųjų kartų minčių ir vertybių suvokimas suteikia mums šaknis ir padeda suprasti dabartį.  Nepriklausomybė ir žodžio laisvė yra pavyzdys vertybių, kurios buvo svarbios Mailos Talvio ir  Vinco Kudirkos amžininkams ir tebėra svarbios šių dienų lietuviams ir suomiams. Tegul istorinis Plokščių saitas su Suomija įskelia ir jaunesnių kartų susidomėjimo Suomija kibirkštį” pabaigoje palinkėjo Maria Ågren.

https://en.wikipedia.org/wiki/Maila_Talvio

Prof. emeritas Stasys Skrodenis
Patarėja Maria Agren su Plokščių vaikais
Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.09.14


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys