Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.05.27

Seminaras Vilniuje Šiaurės šalių inesticijų banko keturiasdešimtmečio proga

Šiaurės šalių inesticijų bankas (NIB) 2016 metais švenčia savo keturiasdešimtąsias įkūrimo metines. Ta proga 2016-ųjų gegužės 10 d. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kartu su partneriais – Suomijos ambasada, Lietuvos finansų ministerija ir Šiaurės šalių investicijų banku (ŠŠIB)  – Suomijos ambasados patalpose surengė seminarą.

2016-ieji taip pat yra metai, kai švenčiamas diplomatinių santykių tarp Lietuvos ir Šiaurės šalių atkūrimo ir Šiaurės ministrų tarybos biuro įsteigimo dvidešimtpenkmetis. Šiaurės ministrų tarybai šiais metais pirmininkauja  Suomija.

Šiaurės šalių investicijų bankas buvo įkurtas 1976 metais Islandijos, Švedijos, Suomijos ir Danijos iniciatyva. 1992-iais investicijų bankas išplėtė savo veiklą į Baltijos šalis, o nuo 2005-ųjų Lietuva, Latvija ir Estija tapo Šiaurės šalių investicijų banko narėmis.

Seminare įžanginį žodį tarė Suomijos ambasadorius Harri Mäki-Reinikka ir Lietuvos finansų viceministras ŠŠIB  valdybos narys Algimantas Rimkūnas . Pasisakymuose buvo buvo akcentuojama Šiaurės šalių investicijų banko reikšmė jo narėms ir bendradarbiavimo svarba.

Seminare buvo perskaityti trys pranešimai, o po to vyko jų aptarimas. Pranešimą tema "ŠŠIB galimybės Šiaurės ir Baltijos šalyse"  skaitė ŠŠIB prezidentas Henrikas Normanas. Be jo dar pasisakė glaudžiai su ŠŠIB bendradarbiaujančių „Lietuvos geležinkelių” ir „Klaipėdos naftos” atstovai. Pranešimų aptarime dalyvavo Henrikas Normanas, Algimantas Rimkūnas, NASDAQ Baltijos rinkų vadovė Arminta Saladžienė ir DNB-banko Baltijos šalių vyriausia ekonomistė Jekaterina Rojaka.

Pranešimų ir diskusijų metu buvo akcentuojama ŠŠIB vizija ir vertybės:  klestintis ir tvarus Šiaurės ir Baltijos šalių regionas, kvalifikuotumas, įsipareigojimas ir partnerystė. Nepaisant to, kad seminaru buvo pagerbtas banko amžius, visi dalyviai kalbėjo apie ateitį.

Pasisakymų metu dėmesys buvo kreipiamas ir į mega tendencijas ir ateities vizijas, vertinant iš investicijų banko požiūrio taško. Visus dalyvius vienijo supratimas, kad ateitis yra labai sunkiai nuspėjama: greitai besikeičiančiame pasaulyje sunku prognozuoti koks ŠŠIB bus dar po 45 metų. Visgi dėl vieno dalyko abejonių nekyla: ateityje bus vykdoma daug didelių tarptautinių projektų, kuriems finansuoti reikės tokio tipo  institucijos, koks yra Šiaurės šalių investicijų bankas.

Johanna Luomala, Stažuotoja

http://www.nib.int/

http://www.norden.org/fi

http://www.norden.lt/events/344#nordic-investment-bank-seminar-on-the-occasion-of-the-40-years-anniversary_element_907

Henrik Normann,Algimantas Rimkūnas,Jekaterina Rojaka, Arminta Saladžienė, Mantas Zalatorius ir Harri Mäki-Reinikka. Nuotrauka: Rytis Lisauskas
Seminaras Suomijos ambasados Aura sal4je. Nuotrauka: Rytis Lisauskas
Seminaro metu. Nuotrauka:Rytis Lisauskas
Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.05.27


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys