Tiesiai į turinį
Užsienio reikalų ministerija

Suomijos ambasada, Vilnius: Aktualijos

SUOMIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Vilnius

K. Kalinausko g. 24, 2nd floor
LT-03107 Vilnius, Lithuania
Tel. +370 5 266 80 10
El. pastas sanomat.vil@formin.fi
Pareigūnas ryšiams su Baltarusija
Revolutsionnaya 15, 220 030 Minsk
Tel. +375 29 302 2772
El. pastas: sanomat.min@formin.fi
English | Lietuviškai | Suomi | Svenska |  | 
Šriftas normalusŠriftas stambesnis
 
Naujienos, 2016.04.14

Generolui Vainiui Butinui įteiktas Suomijos sienos apsaugos tarnybos garbės kryžius

Buvęs Lietuvos sienos apsaugos tarnybos viršininkas, generolas Vainius Butinas buvo apdovanotas Suomijos sienos apsaugos tarnybos garbės kryžiumi.  Apdovanojimą 2016-ųjų balandžio 11 dieną  vykusio renginio metu įteikė Suomijos ambasadorius Lietuvoje Harri Mäki-Reinikka.

Medaliu Vainių  Butiną apdovanojo savo kadenciją jau baigusios vyriausybės vidaus reikalų ministrė Päivi Räsänen. Apdovanojimas jam buvo skirtas už konstruktyvų ir labai svarų indėlį plėtojant dvišalius santykius tarp Suomijos ir Lietuvos sienos apsaugos tarnybų.

Per pastaruosius dvidešimt metų Suomija daug prisidėjo prie Lietuvos sienos apsaugos tarnybos veiklos gerinimo. Tarnybos daug bendradarbiavo ne tik stiprindamos sienų apsaugą taip, kad ji atitiktų ES-išorinei sienai keliamus reikalavimus, bet ir organizavo mokymus pareigūnams.  Bendradarbiavimas nenutrūksta ir šaindien. Pastaruoju metu abi tarnybos bendromis jėgomis stengiasi užkirsti kelią organizuoto nusikalstamumo plitimui už valstybių sienų, keičiasi informacija apie situaciją prie išorinių ES sienų. Būtent saugodami valstybės sausumos sienas lietuviai pritaikė nemažai suomiškos kilmės technologijų.

kuva

Nuotraukoje: "Suomių kolegos mano karjeros Nepriklausomoje Lietuvoje laikotarpiu buvo patys geriausi ir lojaliausi partneriai", – sakė generolas Vainius Butinas.  Nuotraukoje iš kairės: patarėja Maria Ågren, ambasadorius Harri Mäki-Reinikka, generolas Vainius Butinas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Tarptautinių operacijų sk. viršininkas Vygintas Kaziukonis ir Suomijos sienos apsaugos tarnybos ryšio pareigūnas Jani Tiihonen.

Spausdinti tinklapį

Atnaujinta 2016.04.14


© Suomijos ambasada, Vilnius | Apie tinklapį | Kontaktiniai duomenys